PANELE TAPICEROWANE

Panele tapicerowane pełnią funkcję zarówno wizualną – nadając wnętrzu oryginalnego charakteru, jak i użyteczną – stanowią dobrą formę wyciszenia pomieszczenia oraz izolacji cieplnej. Duża dowolność w doborze wymiarów i grubości paneli oraz szeroki wybór materiałów obiciowych sprawiają, że możemy je wykorzystać w niemal każdym pomieszczeniu w domu, hotelu, biurze, gabinecie, czy w pubie lub restauracji.

ZASTOSOWANIE

Panele tapicerowane najczęściej znajdują zastosowanie jako:

  • wykończenie całych ścian lub ich części (zamiennik tapet, płytek, paneli pcv)
  • wezgłowie, zagłówek do łóżka
  • zabudowa wnęk, narożników, przedpokoi, wiatrołapów
  • ściana multimedialna TV – jako tło i forma  zamaskowania  dla dużej  ilość kabli urządzeń RTV.
  • oparcia i siedziska
  • miękkie, bezpieczne obicia przy łóżkach dziecięcych
  • obicie lad sklepowych i barowych
  • obicie i wygłuszenie drzwi
 

WYKONANIE

Bazę panelu stanowi mocna i wytrzymała płyta MDF, a miękkość i kształt nadaje elastyczna pianka tapicerska, a całość pokryta jest materiałem obiciowym.

Standardowy panel posiada piankę o grubości 30mm. W zależności od wykorzystania lub na życzenie może być również wykonany z cieńszej lub grubszej pianki (np. na siedzisko).

Przykładamy niezwykłą uwagę do jakości wykonania – dodatkowa obróbka płyty bazowej oraz wysoka staranność przy obijaniu panelu materiałem obiciowym sprawia, że oferowane przez nas panele tapicerowane są najwyższej jakości.

Panele możemy wykonać na niemal dowolny wymiar co sprawia, że można je dopasować do każdego miejsca.MONTAŻ PANELI TAPICEROWANYCH

Montaż paneli jest niezwykle prosty i nie wymaga użycia specjalnych narzędzi. To sprawia, że szybko i sprawnie montaż przeproawdzić może każdy.

Najczęściej panele montowane są przy pomocy ogólnodostępnych klejów montażowych (w tzw. kartuszach). Należy nakładać klej pasami lub punktowo na panel i docisnać mocno do klejonych powierzchni. Szczegółowa instrukcja klejenia znajduje się na opakowaniu kleju. Zaleca się użycie klejów o dużej sile klejenia początkowego.

Panele można również montować przy pomocy dwustronnego samoprzylepnego rzepa. Montaż ogranicza się wtedy do zerwania taśmy zabezpieczającej z rzepa i mocnego dociśnięcia panelu do klejonej powierzchni.

W obu przypadkach należy zwrócić szczególną uwagę, aby klejone
powierzchnie były czyste, suche i odtłuszczone – to zapewni maksymalną
przyczepność.