Gdzie znajdują zastosowanie panele ścienne tapicerowane?

Panele ścienne tapicerowane dostępne są w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Ich forma zależy wyłącznie od koncepcji klienta zamawiającego panele tapicerowane na wymiar. Ta dowolność przekłada się na szerokie możliwości zastosowań paneli, które coraz częściej możemy spotkać nie tylko w przestrzeniach eleganckich hoteli i luksusowych restauracji, ale również prywatnych domach i mieszkaniach. Gdzie możemy zamontować panel ścienny tapicerowany, żeby najlepiej wykorzystać jego potencjał?

Panele tapicerowane w domu i mieszkaniu

Większość z nas zna panele ścienne tapicerowane z pokoi hotelowych i sal restauracyjnych. Coraz częściej znajdują one zastosowanie także w przestrzeniach publicznych oraz jako ekskluzywne uzupełnienie mebli eventowych. Jaką rolę panele tapicerowane pełnią w naszych domach i mieszkaniach?

Pierwsze, co nasuwa się na myśl, to wezgłowie łóżka… Faktycznie, gros klientów zamawiających u nas panele ścienne tapicerowane poszukuje motywu, który doda klasy i elegancji ich sypialni, ale tapicerowane zagłówki łózek to zaledwie jeden ze sposobów zastosowania paneli tapicerowanych w domach.

Panele ścienne tapicerowane w holu i przedpokoju

Hol w wielu regionach Polski nazywany przedpokojem to przestrzeń, która oddziela wnętrze domu lub mieszkania od wejścia. To tutaj zależnie od zwyczaju zdejmujemy obuwie i odzienie wierzchnie. Zawieszony nad ławą lub stylowym pufem panel tapicerowany tworzy elegancki, a zarazem funkcjonalny element wyposażenia przestrzeni. Miejsce, gdzie możemy usiąść i wygodnie rozebrać/ubrać buty. Wykończony odpowiednio wybranym materiałem obiciowym panel będzie odporny na zabrudzenia i łatwy do utrzymania w czystości. Będzie także skutecznie chronił ścianę przed zabrudzeniem. Warto przy tym pamiętać, że panel można wykończyć skórą licowaną lub eko-skórą – materiałami, które są naprawdę łatwe do utrzymania w czystości.

Panele tapicerowane w salonach i pokojach dziennych

Panele ścienne tapicerowane to doskonały sposób na stworzenie oparcia dla mebli, które fabrycznie nie zostały w takie oparcia wyposażone. Podczas gdy w restauracjach na bazie paneli tapicerowanych powstają tzw. loże, w domowych salonach i pokojach dziennych powstają stylowe sofy i siedziska, których funkcjonalność zmienia się wraz ze zmieniającymi się potrzebami i oczekiwaniami domowników.

Panele doskonale komponują się zarówno w przestrzeniach klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach minimalistycznych. Możemy je zestawić z meblami tapicerowanymi z drewna i stali.

About the author: kusak