Panele tapicerowane na wymiar – zaaranżuj sypialnię w iście królewskim stylu

Panele tapicerowane kojarzone są przede wszystkim z wezgłowiami łóżek. Mało kto wie jednak o tym, że zagłówek tapicerowany można wykonać na wymiar w dowolnym kolorze tak, aby komponowały się zarówno z tapicerką mebli, jak i kolorystyką wnętrza. Zdecydowana większość łóżek z tapicerowanymi wezgłowiami – niezależnie od tego, czy mieliśmy je okazję oglądać w hotelach, apartamentach na wynajem czy sypialniach znajomych – to w rzeczywistości najprostsza konstrukcja łózka – rama bez wezgłowia – wzbogacona o panel ścienny tapicerowany. Panel montowany jest bezpośrednio do ściany tworząc eleganckie wykończenie łózka, a zarazem wygodne oparcie dla pleców. W zależności od naszej koncepcji panel może być poprowadzony do podłogi lub zawieszony w taki sposób, żeby jego dolna krawędź spotykała się z górną krawędzią ramy łóżka.

Zalety paneli tapicerowanych na wymiar

Wielu producentów paneli tapicerowanych oferuje rozwiązania gotowe o standardowych wymiarach. Inni proponują nam panele tapicerowane na wymiar. Dlaczego warto wybrać te drugie? Panele tapicerowane na wymiar często są niewiele droższe paneli gotowych, za to dają nam bardzo duże możliwości aranżacyjne. Obok rozmiaru – wysokości i szerokości panelu – możemy wybrać jego kolor, rodzaj materiału obiciowego, a także sposób wykończenia (np. rodzaj i układ guzików). W ten sposób jesteśmy w stanie zaprojektować rozwiązanie, które jeszcze lepiej będzie się komponowało w naszym wnętrzu.

Panele ścienne tapicerowane w domowej sypialni

O ile panele ścienne tapicerowane doskonale komponują się w przestrzeni luksusowych apartamentów hotelowych, o tyle osoby prywatne wciąż zastanawiają się, czy montaż takiego panelu w domowej sypialni nie jest przesadą. To oczywiście przede wszystkim kwestia gustu i preferencji. Decydując się na panel tapicerowany warto jednak wziąć pod uwagę uwarunkowania przestrzenne. Duży panel w małej sypialni będzie sabotował przestrzeń zamiast dodawać jej elegancji i komfortu. Podobnie zadziała kolor materiału obiciowego – podczas gdy kremy, beże i szarości doskonale sprawdzają się niezależnie do powierzchni pokoju, ciemne i intensywne barwy mogą być ryzykowne, zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach.

Jeśli marzy nam się luksusowa i elegancka sypialnia z tapicerowanym wezgłowiem, ale nie mamy pewności, czy uzyskany efekt spełni nasze oczekiwania warto skontaktować się z firmą, która obok paneli tapicerowanych na wymiar specjalizuje się również w aranżacji przestrzeni lub jest w stanie wykonać multimedialną wizualizację produktu końcowego, która pomoże nam w wyborze nie tylko koloru, ale przede wszystkim rozmiaru i sposobu montażu zamawianego panelu ściennego.

About the author: kusak