Co to jest łóżko kontynetalne?

Podstawa łóżka typu boxspring stanowi bazę pod kompletny system łóżka kontynentalnego. W skład systemu wchodzi jeszcze dowolny materac oraz opcjonalnie stosowany na wierz tzw. topper, czyli cienki materac stanowiący dodatkową warstwę o określonych właściwościach poprawiających jakość snu.

Łóżko kontynentalne - z czego jest wykonane?

Podstawa zbudowana jest z drewnianej ramy, sprężyn, elastycznej pianki oraz obita tkaniną tapicerską oraz w centralnej części  tkaniną antypoślizgową. Taki przekrój wraz z materacem zapewnia bardzo wysoki komfort poprawiający warunki snu i wypoczynku w łóżku.

Atuty łóżka kontynentalnego

Olbrzymim atutem łóżka kontynentalnego są też jego wymiary, które są dopasowane dokładnie do wymiarów materaca. To szczególnie istotne w małych sypialniach gdzie liczy się każdy centymetr przestrzeni. Doskonałe rozwiązanie również do hoteli i pensjonatów.

Ze względu na brak zagłówka oraz prosty i nieskomplikowany wygląd, łóżka kontynentalne doskonale komponują się również ze ścianami wykonanymi z paneli tapicerowanych. Możesz zastosować dowolny wzór paneli tapicerowanych bez obaw o to, czy będzie to razem dobrze wyglądać - z pewnością będzie!

Łóżka tapicerowane boxspring dwuosobowe składają się z dwóch modułów o szerokości stanowiącej połowę szerokości łożka. Zatem łóżko 160x200cm to dwa moduły 80x200cm.

 

W standardzie dostarczamy łóżka bez materaca i „toppera”.

Standardowe wymiary łóżek kontynentalnych

Szerokość (cm) 70 80 90 100 140 160 180 200
Długość (cm) 200
Wysokość (cm) 32

Jako producent łóżek tapicerowanych możemy wykonać łóżko w rozmiarze niestandardowym oraz o innej wysokości, łóżko na nóżkach lub łóżko do paneli tapicerowanych.