PANELE TAPICEROWANE

Panele tapicerowane ścienne pełnią funkcję zarówno wizualną – nadając wnętrzu oryginalnego charakteru, jak i użyteczną – stanowią dobrą formę wyciszenia pomieszczenia oraz izolacji cieplnej. Duża dowolność w doborze wymiarów i grubości paneli tapicerowanych oraz szeroki wybór materiałów obiciowych sprawiają, że możemy je wykorzystać w niemal każdym pomieszczeniu w domu, hotelu, biurze, gabinecie, czy w pubie lub restauracji.

panele tapicerowane sypialnia


ZASTOSOWANIE

Panele tapicerowane najczęściej znajdują zastosowanie jako:

  • wykończenie całych ścian lub ich części (zamiennik tapet, płytek, paneli pcv)
  • wezgłowie, zagłówek do łóżka
  • zabudowa wnęk, narożników, przedpokoi, wiatrołapów
  • ściana multimedialna TV – jako tło i forma  zamaskowania  dla dużej  ilość kabli urządzeń RTV.
  • oparcie i siedzisko tapicerowane
  • miękkie, bezpieczne obicia przy łóżkach dziecięcych – panele tapicerowane dla dzieci
  • obicie lad sklepowych i barowych
  • obicie i wygłuszenie drzwi
 

PANELE TAPICEROWANE NA WYMIAR

W naszej ofercie znajdziesz szeroki zakres paneli tapicerowanych o wymiarach standardowych, natomiast to w czym się specjalizujemy to panele tapicerowane na wymiar – dopasowane do konkretnych miejsc.

Dowolny rozmiar – z dokładnością co do milimetra!
KSZTAŁTY NIEREGULARNE

Custom to również kształty nieregularne – panele tapicerowane plaster miodu, płotki, a może klasyczna jodełka? Fani nieszablonowych rozwiązań z pewnością znajdą coś dla siebie.

OTWORY, WYCIĘCIA

A co jeśli na ścianie przeznaczonej pod montaż paneli tapicerowanych znajdują się takie elementy jak, gniazdka, włączniki, sterowniki, kinkiety, czujniki etc?

W zależności od rodzaju „przeszkody” mamy przygotowane rozwiązania, które pozwolą na przeniesienie tych elementów na panele – nie stanowią one więc problemu i nie ograniczają, a tym bardziej nie dyskwalifikują konkretnych miejsc pod kątem zastosowania paneli tapicerowanych.

ZMIERZ MIEJSCE PRZEZNACZENIA I WYŚLIJ POMIAR - MY ZAJMIEMY SIĘ RESZTĄ

Zdajemy sobie sprawę, że zaprojektowanie i dobór odpowiedniej wielkości paneli tapicerowanych nie dla każdego musi być łatwy. Z nami nie musisz się tym przejmować – zmierz dokładnie miejsce przeznaczone pod montaż paneli tapicerowanych i prześlij wyniki pomiaru do nas. Pomożemy, doradzimy i zaproponujemy przykładowe rozwiązanie wraz z wyceną. 

Kartka, ołówek, miara w dłoń i do dzieła! 

Kliknij poniżej i wyślij swój pomiar. Możesz również dołączyć zdjęcie miejsca przeznaczenia. 

Spodziewaj się odpowiedzi w ciągu jednego dnia roboczego.

WYKONANIE

Bazę panelu stanowi mocna i wytrzymała płyta MDF, miękkość i kształt nadaje elastyczna pianka tapicerska, a całość pokryta jest materiałem obiciowym.

Standardowy panel tapicerowany posiada piankę o grubości 30mm. W zależności od wykorzystania lub na życzenie może być również wykonany z cieńszej lub grubszej pianki (np. na siedzisko).

Z proponowanych przez nas tkanin obiciowych korzystamy już kilku lat. Wykonujemy z nich każdego roku kilkadziesiąt tysięcy elementów, dlatego jesteśmy pewni co do ich wysokiej jakości i trwałości. Sprawdziliśmy to w realnych warunkach, dlatego Ty możesz być spokojny. Masz pewność, że nasze produkty posłużą Ci długie lata.

ZOBACZ WZORNIKI TKANIN 

DETALE, KTÓRE TWORZĄ JAKOŚĆ 

Przykładamy niezwykłą uwagę do jakości wykonania – dodatkowa obróbka płyty bazowej oraz wysoka staranność przy obijaniu panelu materiałem obiciowym sprawia, że oferowane przez nas panele tapicerowane są najwyższej jakości

DOSTAWA

„Wszystko ok, ale jak mam odebrać zamówienie? 

To częste pytanie – jesteśmy z miejscowości Będzin koło Katowic. Chcących odebrać osobiście swoje produkty oczywiście zapraszamy do siebie. Miło będzie się poznać, a przy okazji można odwiedzić średniowieczny Zamek z połowy XIV wieku znajdujący się ok. 2km od naszej firmy.

Większość zamówień jednak realizujemy wysyłkowo, także to czy jesteś z takich miejscowości jak Warszawa, Gdańsk, Wrocław, czy Poznań nie ma najmniejszego znaczenia. 

Przesyłkę ze swoimi panelami tapicerowanymi, zabezpieczoną folia i kartonem otrzymasz pod drzwi w ciągu jednego dnia roboczego od daty nadania. Paczki wysyłamy za pośrednictwem znanych firm kurierskich.

inpost_logo
dpd

MONTAŻ PANELI TAPICEROWANYCH

Montaż paneli tapicerowanych jest niezwykle prosty i nie wymaga użycia specjalnych narzędzi. To sprawia, że szybko i sprawnie montaż przeprowadzić może każdy.

Najczęściej panele montowane są przy pomocy ogólnodostępnych klejów montażowych (w tzw. kartuszach). Należy nakładać klej pasami lub punktowo na panel i docisnąć mocno do klejonych powierzchni. Szczegółowa instrukcja klejenia znajduje się na opakowaniu kleju. Zaleca się użycie klejów o dużej sile klejenia początkowego.

Panele można również montować przy pomocy dwustronnego samoprzylepnego rzepa. Montaż ogranicza się wtedy do zerwania taśmy zabezpieczającej z rzepa i mocnego dociśnięcia panelu do klejonej powierzchni.

W obu przypadkach należy zwrócić szczególną uwagę, aby klejone
powierzchnie były czyste, suche i odtłuszczone – to zapewni maksymalną
przyczepność.

Zarówno klej jak i rzep do montażu paneli tapicerowanych możesz nabyć u nas razem z panelami.

PRZEŚLIJ ZAPYTANIE