Panele ścienne tapicerowane dostępne są w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Ich forma najczęściej wynik wizji i koncepcji klienta zamawiającego panele tapicerowane na wymiar. Ta dowolność przekłada się na szerokie możliwości zastosowań paneli, które coraz częściej możemy spotkać nie tylko w przestrzeniach eleganckich hoteli i luksusowych restauracji, ale również prywatnych domach i mieszkaniach. Gdzie możemy zamontować panel ścienny tapicerowany, żeby najlepiej wykorzystać jego potencjał?

 

Panele tapicerowane w domu i mieszkaniu

 

Większość z nas zna panele ścienne tapicerowane z pokoi hotelowych i sal restauracyjnych. Coraz częściej znajdują one zastosowanie także w przestrzeniach publicznych oraz jako ekskluzywne uzupełnienie mebli eventowych. Jaką rolę panele tapicerowane pełnią w naszych domach i mieszkaniach?

Pierwsze, co nasuwa się na myśl, to wezgłowie tapicerowane do łóżka. Tak rzeczywiście jest – gro realizacji to właśnie oryginalny i nietuzinkowy zagłówek do łóżka w sypialni, który dodaje niebywałej klasy i elegancji całemu pomieszczeniu. Często są to całe ściany tapicerowane, które poza oczywistymi walorami wizualnymi oferują również niepodważalne walory użytkowe. Choćby jako bardzo dobre wyciszenie głośnego sąsiada, czy też skutecznego wytłumienia własnych sypialnianych odgłosów… (jeśli wiesz co mamy na myśli :-) ) Sypialnia natomiast to jednak mimo wszystko tylko jedno z wielu domowych pomieszczeń gdzie można zastosować panele tapicerowane.

Panele ścienne tapicerowane w przedpokoju, holu, wiatrołapie

 

Przedpokój nazywany również często holem, czy wiatrołapem to przestrzeń, która oddziela wnętrze domu lub mieszkania od wejścia. To tutaj zależnie od zwyczaju zdejmujemy obuwie i odzienie wierzchnie. Zamontowane we wnęce meblowej lub nad stylowym pufem panele tapicerowane tworzą elegancki, a zarazem funkcjonalny element wyposażenia wnętrza. Miejsce, gdzie możemy usiąść i wygodnie rozebrać/ubrać buty, czy powiesić kurtkę. Wykończone odpowiednio wybranym materiałem obiciowym panele będą odporne na zabrudzenia i łatwe w utrzymania w czystości.

Przedpokój to pomieszczenie często traktowane jako mało ważna cześć naszego domu, a przecież to właśnie tam przyjmujemy swoich gości i to  tam mamy możliwość zrobienia na nich dobrego pierwszego wrażenia. Zatem montaż paneli tapicerowanych w przedpokoju to strzał w dziesiątkę.

 

Panele tapicerowane w pokoju dziecka

 

Ileż to razy Twoje dziecko nabiło sobie guza na czole o twardą ścianę czy to podczas snu, czy zabawy na łóżku? Zamontowane przy łóżku dziecka ścienne panele tapicerowane to doskonałe rozwiązanie tego problemu. Miękkie i miłe w dotyku panele sprawią, że Twoje dziecko je pokocha, a Ty problem guzów i siniaków będziesz mieć z głowy. Panele tapicerowane to również bardzo dobra izolacja cieplna, więc jeśli łóżko Twojego dziecka znajduje się przy zimnej zewnętrznej ścianie budynku panele tapicerowane ponownie przyjdą z pomocą.Szeroki wybór tkanin i kolorów sprawia, że można uzyskać naprawdę ciekawy efekt wizualny i trafić w nawet najwybredniejsze dziecięce gusta.

 

Panele tapicerowane w salonie

 

Podobnie jak w sypialni, również i w salonie panele tapicerowane możemy wykorzystać pod kątem funkcjonalnym jako cała ściana tapicerowana i forma wyciszenia odgłosów zza ściany. Często jednak panele tapicerowane w salonie wykorzystuje się w mniej oczywisty sposób, czyli jako tło ściany telewizyjnej. Takie rozwiązanie niesie za sobą szereg plusów. Zarówno wizualnych jak i funkcjonalnych.  Po dobraniu odpowiedniego koloru panele stanowią dobry kontrast dla telewizora przez co uprzyjemnia jego oglądanie. Dźwięk wydobywający się z zestawu kina domowego jest znacznie lepszy niż  w momencie kiedy odbija się od pustej ściany. Różnica naprawdę potrafi zaskoczyć! Przy odpowiedniej formie montażu to również świetny sposób na zamaskowanie dużej ilości kabli zwisających od telewizora do pozostałych urządzeń elektronicznych podłączonych do ekranu.

 

Jak widzisz możliwości zastosowania paneli tapicerowanych jest wiele, a to i tak jak się domyślasz nie wszystko.

Ograniczeniem jedynie wyobraźnia… :-)