Wymarzona sypialnia — panele tapicerowane

Tapicerowane ściany są znane od wieków. Średniowieczne zamki były wewnątrz wyściełane tkaniną, aby prezentowały bogactwo i utrzymywały ciepło w miesiącach zimowych. Dziś tapicerowane ściany i panele powracają do nowoczesnych domów z powodów zarówno estetycznych jak i funkocjonalnych. Sypialnia jest prawdopodobnie najczęstszym pokojem, w którym właściciele domów wybierają tapicerowane panele. Jest to nie tylko natychmiastowa i luksusowa metamorfoza, ale także uniwersalna i ponadczasowa dekoracja. Niezależnie od tego, czy masz mieszkanie w stylu industrialnym, czy nowoczesny dom, te panele można łatwo dostosować do każdego stylu i estetyki. Zastanawiasz się, czy tapicerowane panele ścienne są naprawdę dla Ciebie? Jesteśmy tutaj, aby ci powiedzieć — są. 

Czy panele tapicerowane wygłuszają?

Panele tapicerowane służą głównie jako element dekoracji. Jednak wykorzystana w nich płyta oraz pianka mogą skutecznie minimalizować hałas przedostający się z jak i do  pomieszczenia. Wyciszenie zależy także od usytuowania paneli. Jeśli mają one służyć pochłanianiu dźwięku, najlepiej zastosować je na ścianie sąsiadującej z miejscem, do którego dźwięki nie powinny dochodzić. Jest to zatem estetyczny element dekoracji, który pozwala także na stworzenie cichych i przytulnych wnętrz.

Panele tapicerowane w sypialni

Szukasz sposobu na dodanie odrobiny stylu i wyrafinowania do swojej sypialni? Panele tapicerowane są doskonałą opcją. Możesz je wykorzystać do stworzenia przytulnej atmosfery i dodania ciekawego akcentu dekoracyjnego do każdego pomieszczenia. Co ciekawe, są one niesamowicie uniwersalne, dzięki czemu dopasujesz je do swojego indywidualnego gustu.

Utwórz ścianę akcentującą

Niezależnie od tego, czy chcesz pokryć całą ścianę, czy tylko jej część, panele tapicerowane to naprawdę nowy trend w akcentowaniu ścian. A ponieważ tapicerkę można spersonalizować w tak wielu wzorach tekstylnych i materiałach, są one wyjątkowym sposobem na wyrażenie swojej osobowości.

Podkreśl swoje łóżko za pomocą paneli ściennych do sypialni

Alternatywą dla tradycyjnego wezgłowia, jest montowany do ściany tapicerowany zagłówek, który jest ozdobą zapewniającą także komfort. Podobnie jak ściana akcentująca, tapicerowany zagłówek podkreśli wystrój Twojej sypialni. Możesz stworzyć iluzję ściany połączonej z łóżkiem, używając tych samych kolorów lub uzyskać wyjątkowy kontrast, wykorzystując różnego koloru panele, aby uzupełnić prostą lub wzorzystą pościel.

Stwórz przytulny kącik

Uwolnij swoje wewnętrzne dziecko i wykorzystaj tapicerowane panele do wyściełania kącika, który będzie służył jako część wypoczynkowa. Połączenie przytulnego fotela, poduszek i miękkiej ściany to spełnienie marzeń, dla osób ceniących przytulną przestrzeń do relaksu.

Podkreśl drewniane panele

Czy Twoja sypialnia ma boazerię? Dodanie tapicerowanych paneli w celu wypełnienia pustych przestrzeni między ozdobnymi listwami to wyrafinowany trend dekoracyjny. Ponieważ ozdobne listwy nadają ścianom głębi, każda wybrana tapicerka tylko ją zaakcentuje.

Dźwiękoszczelne ściany

Jeśli chcesz, aby Twoja sypialnia, pokój nastolatka lub pokój dziecinny pochłaniały więcej dźwięków, tapicerowane panele ścienne to praktyczna opcja, która jest zarówno stylowa. Aby uzyskać optymalną izolację akustyczną, ułóż panele na wewnętrzne ściany, czyli te znajdujące się jak najbliżej reszty domu.

Comments (0)

No comments at this moment

New comment